Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kallashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  898
 • Emri i Vërtetë:
 • Donjeta Kosumi
 • Vendlindja:
 • Ferizaj 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Kallashi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Kallashi emrin e vertete e ka Donjeta Kosumi. Si vendlindje vjen nga Ferizaji, por ka kohe te gjate qe jeton ne Prizren. Ajo ia nisi karrieres se saj njehere si valltare pasi i pelqente vallzimi qe femije. Ajo njihet si valltarja me e mire ne Prizren. Më datë 23 Janar 2014, Kallashi publikon kengen "Plas". Menjehere pas realizimit, ajo bashkangjiti edhe videklipin ne te cilin ben disa levizje te perkryera. Më datë 22 Tetor 2014, Sabiani pub...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Komente

94 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

7

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Elita Rudi

Fiorela Sahiti

Nazmije Selimi

Bleta Brovina

Nikka

Nita Latifi

Shkenda Dubova

Marigona Jelliqi

Njomza Vitia

Suanita

Tags: Kallashi, Donjeta Kosumi, Ak-47


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet