Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kanye West

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  7
 • Emri i Vërtetë:
 • Kanye Omari West
 • Vendlindja:
 • Atlanta 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Kanye West është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Kanye Omari West is an American rapper, songwriter, record producer, director, entrepreneur, and fashion designer. West first gained prominence as a producer for Roc-A-Fella Records; he achieved recognition for his work on rapper Jay-Z's The Blueprint (2001), as well as hit singles for musical artists including Alicia Keys, Ludacris, and Janet Jackson. His style of production originally used high-pitched vocal samples from soul songs incorporated...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nelly

50 Cent

T.I.

Daddy Yankee

Justin Timberlake

Akon

Flo Rida

Ne-Yo

Josh Turner

Will.I.Am

Tags: Kanye West, Kim Kardashian


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet