Kastriot Ago
Kastriot Ago

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Kastriot Ago është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Në Dhjetor 1977, Kastriot Ago & Petrit Lulo marrin pjesë në Festivali i 16-të në RTSH me këngën "Grusht Bashkuar Rreth Partisë". Në Dhjetor 1978, Kastriot Ago & Bahri Rustja marrin pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Neper Dete E Oqeane". Në Dhjetor 1979, Kastriot Ago & Bahri Rusja marrin pjesë në Festivali i 18-të në RTSH me këngën "Ideali Na Bashkon". Në Dhjetor 1979, Petrika Rëmbeci & Kastriot Ago marrin pjesë në Festivali i...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 0