Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kastriot Krasniqi

Tags: Kastriot Krasniqi

Vendlindja: Pejë   
Kastriot Krasniqi është një këngëtar jo shumë i njohur, që këndon muzikë popullore. Kastriot Krasniqi është një djalosh me zërin e ëmbël dhe mjaft i pëlqyer nga ata që e rrethojnë dhe e dëgjonë. Ai ka 11 vjet që ia thotë bukur këngës popullore dhe është mjaft i kërkuar në gëzimet dhe koncertet e shumta të shqiptarëve në Diasporë dhe jo vetëm. Kastrioti është me origjinë nga Peja, jeton në Zvicër dhe është i martuar. Këngëtari ka treguar se është duke përgaditur albumin e tij të parë, ndërsa deri tani ka në treg 4 këngë. Ka shumë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Krijoni Një Kartolinë

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017