Katy Perry

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  43
 • Emri i Vërtetë:
 • Katheryn Elizabeth Hudson
 • Vendlindja:
 • Santa Barbara 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 35 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Katy Perry është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Katheryn Elizabeth Hudson, me mire e njohur si Katy Perry, është një këngëtare amerikane. Ajo është bere e njohur me hitin e saj "I Kissed a Girl", i cili është dalur ne vitin 2008 ne tregun botëror. Këngëtarja amerikane Katy Perry e filloi karierrën e saj me këngën "I Kissed a Girl", me të cilën fitoj zemrat e të gjithë të rinjve në të gjithë botën në vitin 2008 dhe duke u bërë kështu pjesë e shumë klasifikimeve. Kënga e saj e dytë ishte "Hot 'n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Vanessa Hudgens

Kelly Clarkson

Lana Del Rey

Hilary Duff

Lady Gaga

Britney Spears

Christina Aguilera

Jessie J

Hadise

Maria Mena


Tags: Katy Perry

Katy Perry në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë