Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kauzza - Mirupafshim

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirupafshim".
3. Video është e këngës "Mirupafshim", por nuk këndohet nga Kauzza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kauzza - Mirupafshim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

11/08/2015

2015-08-11T13:16:52+00:00E kam dit qe kam me shku e ke dit qe kam me shku
Une çdoher kam lyp pi zotit qekaç sa mka dhuru mu
I erdh dita me u kthy prap i erdh dita me kthy shpinën
I erdh dita me mshel derën e me i lan përmas familjen
Ri me mu o djali jem nuk e din sa mirë po nina
Prej mungesës që e kam rrafsh 1 shekull me kshyr s'ngina
Sa me gzim prita me ardh sa me gzim ta putha ballin
Iki muj si minuti qysh me vazhdu tash pa djalin
Djali jem e paç ti shnetën lumturi me gru e djal
E mos deksha për pa t'pa që e ke ba 1 mahall
Çdo minutë ta kushtoj ty e pres verën prap me ardh
Hikvu udhëve që t'hupin bane babën faqebardh
Evlad je fmija jem në airport me ty sun vi
Smuj me t'than me ma lshu dorën e smuj shpinën me ta kthy
A e nonë bonma hallall bonu e fort në pik t'zorit
Masi nisna ja nis qan 1 sahat n'dyr t'oborrit

REF:(2X)

Sa do që jam i fort emocioni m'tradhton
Sa do që s'du mërzi mu mërzia shum u m'don
Iki koha Diamant s'përsëritet ditë për ditë
Pa dit kurxho për t'ardhmen se çka bohet për 1 vitë

Babo shtrëngom fort ndal ti puthi rrudhat n'ball
2 djem po i përcjell anej njanin Nip e tjetrin DJal
Duhet me t'lan po s'po du, du me nejt te pragi yt
Nëse Zoni m'dridhet m'fal po po m'nalet fryma n'fyt
Du me t'pas ngat hallëve t'mija du me kan ngat hallëve tuaja
Shpesh po ni që jeni smunt a e nin qysh ndjej ....
Unë e di dej m'bone burr sakrificën nuk ta shkeli
Unë e di saher gabova e tu m'fol m'bane Njeri
Unë po kthena prej nga erdha po po shkoj mu u kthy apet
Mas 1 viti mas 2 vjeti nifsha mirë po ju lo vet
Fati nuk zgedhët prej njerit Babë e din ma mirë se unë
Përshëndetum se po shkoj se po mërzitna ma shumë
E lus zotin ju lo mirë ju gjoj mirë e ini mirë
Ai që shkon përpara meje mirë e din sa e kam shtir
Mirupafshim KOSOV mirupafshim veni jem
MIRUPAFSHIM FAMILJE T'DASHNIT E ZEMRËS TEM

REF:(2X)

Sa do që jam i fort emocioni m'tradhton
Sa do që s'du mërzi mu mërzia shum u m'don
Iki koha Diamant s'përsëritet ditë për ditë
Pa dit kurxho për t'ardhmen se çka bohet për 1 vitë


Ky tekst u dërgua nga  cunami
Më Shumë Këngë Nga Kauzza:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet