Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Keli - O Gurbet  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"S'muj Me Tjeter"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Gurbet" kënduar nga Keli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Sala Bekteshi - O Gurbet

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Kur dola nga shpija
Per me shku ne gurbet
Sa shume m'u dhimbt nana
Lulen e lash vete

Baba me percolli
Me tha rruge e mbare
Mallku qofsh gurbet
Po na ndan te gjalle

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Ketu m'kaloi rinia
S'i pash t'u rrit femija
Kurre ne jete s'u gezova
Me mbyti vetmia

Jeta me shume ngjyra
S'jetojme njemije vjet
Mysafir n'Kosove
I huaj n'gurbet

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

...

Ref...x2
Ah gurbet
Çka me bane o gurbet
Lulijen e lash vete
Te dera po me pret medet

Labi - O Gurbet

Kur ni natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën ty ta kan martu

Kur ni natë larg në gurbet
N'telefon ni shokë po m`thret
Eja shokë ti pa mendu
Se dashnorën ty ta kan martu

Oh gurbet për ty jam tret
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Du me këndu du me vajtu
Qaj vetveten n'gurbet pse kam qëllu

Në pragun tënd unë do të vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë më thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'mrami herë

Në'pragun tënd unë do të vdes
Se për mu ma s`ka shpres
Dil në derë më thuj njëherë
Ma fshin lotin për s'mrami herë

Ref:
Oh gurbet për ty jam tret
Oh gurbet ti mu m`ke djeg
Du me këndu o du me vajtu
Qaj vetveten n'gurbet pse kam qëllu

Fadil Kodrolli - O Gurbet

Ka shume vite kan kalue qysh me dite qe me je largue.
Tuj te prite guri lotit biri i nenes mot pas moti.

Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.
Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.

Linde djal nje trim si zana me mundime te rritni nana.
Bana darsem pruna nuse nje dite ike ma su duke.

Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.
Oh gurbet ti pse na ndave sa shume zemra te nanash vrave.
Le shume nuse pa nuseri le shume motra pa vllazni.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Keli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet