Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Keli - Sy Jeshile  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

23/07/2014

2014-07-23T16:36:49+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sy Jeshile" kënduar nga Keli.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Shpresa Berisha - Sy Jeshile

Veç ma e bukura kangë bylbyli
Ndoshta mundet me të ndërrue
O sa fort po digjem unë porsi qiri
Dhe se sa fort moj po të due
O sa fort po digjem unë porsi qiri
Dhe se sa fort moj po të du

Refreni:
Sy jeshile , gojë sheqere
Oj buzë ambël si qershi
Ke pasë thanë se n'zemrën time
Askush tjetër s'ka me m'hy (2X)

Ti mori vashë m'robnove jetën
Me buzëqeshjet që m'i dhe
Ende fjalët tua po m'përshpërisin
Veç se ti shpirt për mu je
Ende fjalët tua po m'përshpërisin
Veç se ti shpirt për mu je

Refreni:...

Shumë herë gjumi te ka kaplue
Veç se hijen t'kam shikjue
Emnin tuj ta thirrun Pse m'je largue
Me lotë në sy atëherë unë jam zgjue
Emnin tuj ta thirrun Pse m'je largue
Me lotë në sy atëherë unë jam zgju

Refreni:...

5 Plus - Sy Jeshile

Ty mori flokëgjatë
Ohh të raftë pikë
Ngutu ngutu eja
Se na iku dita

Ty mori flokëgjatë
O të raftë pikë
Ngutu ngutu eja
Se na iku dita

Refreni :

Për mua sy jeshile
Dridhe shtatin dridhe
Te lutem sy jeshile
Mos ma bën me hile

Veq edhe një puthje
Se na iku nata
Lirisht shtrije gjoksin
Në k’to duar të ngrata

Veq edhe një puthje
Se na iku nata
Lirisht shtrije gjoksin
Në k’to duar të ngrata

Refreni :

Për mua sy jeshile
Dridhe shtatin dridhe
Te lutem sy jeshile
Mos ma bën me hile
Më Shumë Këngë Nga Keli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet