Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kenan Berisha

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Ferizaj 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Kenan Berisha është një shkrimtar i njohur. Shkollimin fillor dhe të mesëm i kreu në vendlindje, ndërsa studimet në Universitetin e Evropës Jug-Lindore në Tetovë, në Fakultetin e Shkencave Teknologjike dhe të Komunikimit. Është mësimdhënës i lëndës së Informatikës, në Gjimnazin Gjuhësor-Shoqëror “Dr. Shaban Hashani” në Ferizaj. Ka botuar librin e parë në vitin 2005, vëllimin poetik “Një shekull” (Sh.B. 'Vatra', redaktor: Akad. Rexhep Ferri). Libri i tij i dytë është "Pesha e fjalës",...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Poezi »

Autorë Të Ngjashëm:

Arben Dreshaj

Mehdi Krasniqi

Imer Raçi

Arbër Berisha

Mehmet Bislimi

Agim Vinca

Leo Gjata

Brahim Avdyli

Isuf Luzaj

Sulejman Krasniqi

Tags: Kenan Berisha


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet