Më mbaj mend (për 1 muaj)


Këngë Për Fëmijë - Semafori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Semafori".
3. Video është e këngës "Semafori", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Këngë Për Fëmijë - Semafori  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Komente

Asnjë Koment

21/05/2019

2019-05-21T09:34:53+00:00Ca fëmijë që s’kanë kujdes.
Ecin rrugës mes për mes
dhe nga makinat nuk kanë frik.
E venë jetën,
e venë jetën në rrezik.

Se tabelat kot nuk rrijë,
rregulloren mbajnë mbi shpinë.
Ato e kanë nga një kuptim.
Kot nuk janë,
kot nuk janë në librin tim.

Dihet që nga klasa parë,
që të bëhesh djalë i mbarë
Po të jesh një kalimtar,
do kalosh në trotuar.

REF;
Semafori ndizu fiku.
Me të kuqen thot NDALO!
Me të verdhën përgatitu.
Me jeshilen shpejt kalo. (x2)

Kur në rrugë ka shumë trafik
dhe të thotë polici prit.
Mos u nxito, mos u mërzit.
Prit sinjalin,
prit sinjalin pastaj ik.

Nuk u lodhe semafor,
plot njëzetë e katër orë.
Ti në qytetin tonë gazmor.
Qarkullimin, qarkullimin ke në dorë.

Dihet që nga klasa parë,
që të bëhesh djalë i mbarë
Po të jesh një kalimtar,
do kalosh në trotuar.

REF;
Semafori ndizu fiku.
Me të kuqen thot NDALO!
Me të verdhën përgatitu.
Me jeshilen shpejt kalo. (x2)


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë