Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Sa Do Te Doja Nje Qenush  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  4

Komente

Asnjë Koment

03/02/2015

2015-02-03T17:48:01+00:00Sa do doja një qenush
Ti qenushin e ke frikë
Sa do doja dhe një mace
Maces ti i thua ik

Unë qenushin se kam frikë
Maces unë i them mos ik
Sa do doja ti shikoja
Rreth e rrotull në shtëpi

Po kur qeni më vërsulet
Rri në vend dhe mos vrapo
Po kur macja pranë më ulet
Përkëdhele,mos e çmo

Unë flas,qeni largohet
Nuk marr vesh si është kjo punë
Ne e ushqejmë, macja largohet
Mjau-mjau-mjau e um-um-um

Kafshët jo mos i ngacmoni
Ta dëgjoni o fëmijë
Ju ti mbroni e ti doni
Dhe ti mbani në shtëpi

Nga fëmijët ata presin
Ti ushqejmë e ti mësojmë
Miq të mirë ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojnë

Mja-mja-mja-mja-mja-mja-mjau
Um-um-um e um-um-um
Mja-mja-mja-mja-mja-mja-mjau
Um-um-um e um-um-um-um-um

Unë macen e kam xhan
Por një qen po më mungon
Mjau, mjau, mjau e um, um, um
Nuk marr vesh se ç'farë po thonë

Po kur qeni më vërsulet
Rri në vend dhe mos vrapo
Po kur macja pran më ulet
Perkedhele,mos e çmo

Unë flas qeni largohet
Nuk marr vesh si eshtë kjo pun
Ne e ushqejm macja largohet
-Mja-mja-mja e um-um-um

Kafshët jo mos i ngacmoni
Ta dëgjoni o fëmi
Ju ti mbroni e ti doni
Dhe ti mbani në shtëpi

Nga fëmijët ata presin
Ti ushqejm e ti mësojmë
Miq të mir ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojn

Miq të mir ata do mbesin
Kur mes njerëzve do jetojn


Ky tekst u dërgua nga Emilicapi1
Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet