Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Kënga E Abetares Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  19

Ç'festë ka klasa jonë,
a e gjeni dot.
Abetaren përshëndesim sot.

Librin e këndimit sot ne po fillojmë,
Abetaren sdo ta harrojmë.

Shkronjë, shkronjë,
Fletë, fletë.
Më në fund e mbaruam,
çdo shkronjë mirë, drejtë.
Të gjithë i mësuam.


Ky tekst u dërgua nga Perralla Shqiptare - Manaferra

Këngë Për Fëmijë - Kënga E Abetares
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Abetares".
3. Video është e këngës "Kënga E Abetares", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 6