Më mbaj mend (për 1 muaj)

Këngë Për Fëmijë - Sa Herë Vjen Qershori Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  33

Sa herë vjen qershori,
më zilja s’tingellon.
Një vit e më e rritur,
gjithnjë bëhet klasa jonë.

Sa librat i lëmë,
tek loja përsëri.
Se jemi të gjithë,
sërisht fëmijë.

Dhe nisim ne futboll,
vajzat volejboll.
Topin në rrjetë e coj,
pikë këtu shënoj.

Klasa kur barazon,
humbje jo kurrë nuk njeh,
Cdo rast ndeshjen fiton 2x

Sa herë vjen qershori,
shpesh këmbët më cojnë.
Në fushën tonë të blertë,
me një top në mes gjithmonë.

Mbaron një pjesë loje,
nis tjetra përsëri.
Eshtë bota, e ime
se jam Fëmijë.

Dhe nisim ne futboll,
vajzat volejboll.
Topin në rrjetë e coj,
pikë këtu shënoj.

Klasa kur barazon,
humbje jo kurrë nuk njeh,
Cdo rast ndeshjen fiton.


Ky tekst u dërgua nga Perralla Shqiptare - Manaferra

Këngë Për Fëmijë - Sa Herë Vjen Qershori
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sa Herë Vjen Qershori".
3. Video është e këngës "Sa Herë Vjen Qershori", por nuk këndohet nga Këngë Për Fëmijë.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Këngë Për Fëmijë:


Komente 1