A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • 02-05-2012
    Edicioni i festivalit te 49-te i Kenges per Femije te kryeqytetit, kete vit ka qene i veshur me elemente tradicionale, kenge dhe numra koreografike, dedikuar ne menyre specifike 100-vjetorit te Pavaresise. Ne kete festival u prezantuan rreth 20 kenge, por nuk munguan as surprizat e shumta ne mbremjen gala te cmimeve. Cmimi i pare i festivalit te femijeve te kryeqytetit shkoi per kengen "Nje, dy, tre sonte erdhem ne" me muzike te Edmond Zhulalit, tekst te Agim Docit, orkestrim te Edmond Zhulalit, nen interpretimin e Livia Qazimit. I...


Pages:
1

» Add An Article »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019