Kentina Shehaj
Kentina Shehaj
Kentina Shehaj
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Kentina Shehaj është këngëtare e njohur. Një shpirt i lirë si i saj, pëlqen të jetë po e njëjta edhe përtej magjisë që ofron skena. Ajo po punon fort për tu rritur edhe më shumë profesionalisht dhe për tu bërë një nga zërat më të dashur për publikun. Dhe gjasat janë që ëndrrat e saj të realizohen shumë shpejt.

Në Maj 2015, Kentina Shehaj merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Te Perket".

Më datë 26 Shkurt 2016, Kentina Shehaj publikon videoklipin "Parajsa Mekatareve". Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Genti Lako. Me këtë këngë, Kentina Shehaj merr pjesë në Kënga Magjike 2015.

Më datë 10 Qershor 2016, Kentina publikon videoklipin "Pse Ma Lodhe...", në bashkëpunim me Genti Lako & Kastro Zizon. Muzika e këngës u punua nga Genti Lako, teksti u shkrua nga Kastro Zizo, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genti Lako.

Më datë 7 Korrik 2018, Kentina publikon videoklipin "Pa Ty".

Më datë 16 Maj 2019, Zaim Hasrama publikon videoklipin "Lema Zemren", në bashkëpunim me Kentina Shehaj. Muzika e këngës u punua nga Gramoz Kozeli, ndërsa teksti u shkrua nga Filloreta Raçi (Fifi). Videoklipi u prodhua nga kompania Four Infinit Production.

Më datë 26 Korrik 2020, Kentina Shehaj publikon videoklipin "Te Dua".

Më datë 21 Prill 2021, Kentina Shehaj publikon videoklipin "Jeten Ta Kisha Fale". Videoklipi u prodhua nga BUG Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Besnik Zikolli.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0