Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Keri Hilson

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3
 • Emri i Vërtetë:
 • Keri Lynn Hilson
 • Vendlindja:
 • Decatur, Georgia 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 37 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Keri Hilson është një këngëtare e huaj shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo R&B. Keri Lynn Hilson is an American singer, songwriter and actress. She was born and raised in Decatur, Georgia, and spent most of her youth working with producer Anthony Dent, as a songwriter and background vocalist for several R&B and hip hop artists. By the age of 14, Hilson had secured a record deal with the girl group D'Signe, who later disbanded. She attended Oxford College of Emory University and Emory University in Atlanta, while she continue...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nicole Scherzinger

Beyonce

Shontelle

Ciara

Miranda Lambert

Christina Aguilera

Jennifer Hudson

Britney Spears

Kelly Clarkson

Katy Perry

Tags: Keri Hilson


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet