Më mbaj mend (për 1 muaj)

Vdekja Dhe Loti

U zhdukën pikat e lotëve
ashtu si fiken dritat
natën vonë.
Si kokrriza pikat e fundit
mbi faqe ranë pa shpresë.
Lotët u varrosën,
u zhdukën pikat e lotëve
në thellësi të gjirit të tokës
pa rite i përcollën në varr,
Nën këmbët tona lindëm baltë
u zhdukën pikat e lotëve,
u varrosën dhimbjet në çast
me ta

- Poezi nga Kevin Çika


- U dërgua nga Kevincika -


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim