Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Shpresa

Kjo është vetëm iluzion i bukur,
që më mashtron për një çast.
më end diku pa e ditur as vetë,
Dhe unë vrapoj si i marrë drejt saj.
Në shpirt ndiej lodhje që pushton
gjithë qenien time.
Askush mua s'më kujton.
Zemrën time askush nuk e ngroh.

- poezi nga Kevin Çika


- Poezia u dërgua nga Kevincika -

Nuk ka akoma asnjë votë


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet