Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Stinët

Vjeshta

Pikëzat e shiut rrëshqasin,
kërcejnë si balerina elegante,
në rrugicat e vjetra të qytetit.
Era e fuqishme merr ato,
qka vera i la mbas.
Ca gjethe të vërdhëlluara,
i shkund nga pemët,
Një melodi e ëmbël,
si e një violine dëgjohet me pahir

- poezi nga Kevin Çika


- Poezia u dërgua nga Kevincika -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet