Më mbaj mend (për 1 muaj)

Keze Kozeta Zylo
Krijime letrare (2)
Biografia
Foto (1)
Komente (0)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  • Tepelenë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • U.S.A. 
BIOGRAFIA: Keze Kozeta Zylo është një poete e njohur. Zonja Keze Kozeta Zylo ka lindur në Tepelenë, nga prindërit Brahim dhe Liri Gjoni në një familje të shquar patriotike mezhgoranase. Ka mbaruar Universitetin “Aleksandër Xhuvani”, më 1978 për degën Gjuhë-Letërsi. Zonja Keze Kozeta Zylo ka punuar si një mësuese e letërsisë në disa gjimnaze të Tiranës, bashkëpunoi me gazetën “E Ardhmja” të gjimnazit “Çajupi” dhe u përfshi energjikisht në proceset demokratike. Ajo mori pjesë aktive në krijimin e Part...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo një poezi »

Tags: Keze Kozeta Zylo

Komente 0