A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kidda
  • Origin:
  • Gävle 
  • Residence:
  • Suedi 
  • Age:
  • 21
  • Birthday:
  • 7 August 1997
  • Zodiac sign:
  • ♌ Luani
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  299
Music genres: Hip-Hop

Kidda is a popular singer. Ka lindur në Gavle dhe është rritur në Malmö, talenti i ri i hip hopit quhet Mërgim Kida dhe në muzikë njihet thjesht si Kidda. Në disa intervista ai deklaroi se ai u rrit në një nga lagjet më të varfëra. Për të mos u shqetësuar me kriminalitetin e përditshëm, ai ishte shumë i interesuar në muzikë përveç boksit dhe futbollit. Që atëherë ka publikuar vazhdimisht këngë dhe video. Ai u bë i njohur me bashkëpunimin me S4MM të titulluar “Komedi” me mbi 4 milionë klikime, kurse top projekti i tij mbetet “A m’foli mu” me mbi 16 milionë klikime. Menaxheri i reperit Jetmir Agaj ka konfirmuar se shumë shpejt pritet lansimi i projekteve të reja pasi janë bërë të gjitha përgatitjet.

Më datë 23 Korrik 2016, Kidda publikon videoklipin "In My Zone".

Më datë 11 Nëntor 2016, Kidda publikon videoklipin "Right Here". Teksti u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 4 Shkurt 2017, Kidda publikon videoklipin "Like Dat".

Më datë 22 Qershor 2017, Dj A-Boom & Kidda publikojnë videoklipin "E Imja". Teksti u shkrua nga Dj A-Boom, Kidda.

Më datë 3 Nëntor 2017, Kidda publikon videoklipin "A M'foli Mu".

Më datë 22 Dhjetor 2016, Dj A-Boom publikon videoklipin "Badman Tune", në bashkëpunim me Akkurat, Kidda & Tanar.

Më datë 1 Shkurt 2018, Kidda & S4MM publikojnë videoklipin "Komedi".

Kidda ka njoftuar se më datë 13 Prill 2018 do publikojë videoklipin "Bye Bye".

Më datë 21 Prill 2018, Kidda publikon videoklipin "Bye Bye".

Më datë 19 Korrik 2018, Kidda publikon videoklipin "Flake", në bashkëpunim me Ermal Fejzullahu.

Më datë 10 Gusht 2018, Kidda & Obey publikojnë videoklipin "$Uper$Tars".

Më datë 16 Gusht 2018, Kidda publikon videoklipin "My Money".

Më datë 8 Nëntor 2018, Kidda publikon videoklipin "Sa Ke Ti". Teksti u shkrua nga vetë Kidda.

Më datë 28 Dhjetor 2018, Kidda publikon videoklipin "Mega".

Më datë 31 Mars 2019, Kidda publikon videoklipin "Jump On It". Tekstin e këngës e ka shkruar vet Kidda ndërsa për videon ka bashkëpunuar me Alban Selimajn.

» Edit Bio »

» Song Lyrics »

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add New

Official Profiles
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019