Më mbaj mend (për 1 muaj)

King-B.One - R.i.p Andre Pergega Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

E morra ni lajm se as vet se besova
m'than andrea ka vdeke meniher u befasova
mendova thash ajt se hajgare jon tu bo
realiteti ish ben qu prej gjumi mo
pse bre vlla kshtu na le me lot n'sy
qka mi thon nones tone se zemren ja ki thy
16 vjet...hala mir pa u rrit
edhe pse sje pran nesh Zoti nalto tut prit
drit te past shpirti Andre Pergega
ngushllime familjes po qushtu ish shkru jeta
do fot i gzon e do fort i idhnon
ket tragjedi se kemi prit po e shkrume ish kon
pse zoti gjith i merr t'mirt e si len me jetu
qka me bo baba po t'voglin qysh ka kohen me kalu
tash koha po kalon e ti je ner dhe
Drit te past shpirti "REST IN PACE O ANDRE".

reff:
Heyy vlla..me krejt zo po bertas
lamtumir rest in pace prej zmemren po flas
tash je larg..shum larg je prej nesh
krejt dhezim qira per ty nalt drit ti te kesh

Heyy vlla..me krejt zo po bertas
lamtumir rest in pace prej zmemren po flas
tash je larg..shum larg je prej nesh
krejt dhezim qira per ty nalt drit ti te kesh

Ni Gjakov e trondite me lajmin tan te zi
pse bre Andre ket pytje nuk e di
edhe pse sje pran nesh e di po ndegjon
veq ni sen dije beni kurr nuk te harron
koha po kalon e dhimbja s'mbaron
dikur bashk me ty Andre tash vet mke lon
ti shkove n'boten tjeter po une ala po te shooh
gjumi spo sen se prej teje se kem prit.
1-engjull ne qiell si qiri po bon drit
ishalla n'parajs shihemi prap e jemi t'lir
pse ike kaq shpejt kjo ke shum fshtir.
krejt shoqnin i le vet n'vorrim me lot per ftyr
krejt kohen fotografin tone po rrim te kqyr.
e per ty po lutemi zoti ty te pat n'dor
po qetash e kutova se engjujt te pasen morr [Rest in peace]

reff:
Heyy vlla..me krejt zo po bertas
lamtumir rest in pace prej zmemren po flas
tash je larg..shum larg je prej nesh
krejt dhezim qira per ty nalt drit ti te kesh

Heyy vlla..me krejt zo po bertas
lamtumir rest in pace prej zmemren po flas
tash je larg..shum larg je prej nesh
krejt dhezim qira per ty nalt drit ti te kesh

TE KUJTOJM ME MALL!!!


Ky tekst u dërgua nga  d0nn4King-B.One
Publikimi: 15/01/2012


King-B.One - R.i.p Andre Pergega
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "R.i.p Andre Pergega".
3. Video është e këngës "R.i.p Andre Pergega", por nuk këndohet nga King-B.One.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga King-B.One:


Komente 0