Më mbaj mend (për 1 muaj)

King Ku$ha
 • Emri i Vërtetë:
 • Kushtrim Behluli
 • Vendlindja:
 • Gjilan 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 26 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Korrik 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  67
Këndon kryesisht: hip-hop

King Ku$ha është këngëtar. Kushtrim Behluli, lindur me 29 Korrik 1994 në Gjilan, përndryshe i njohur me emrin King Ku$ha është një repper dhe tekst shkrues
shqiptar.

Kushtrim Behluli kreu shkollen fillore në SH.F " Abaz Ajeti " në Gjilan, dhe më pas ai e vazhdojë shkollen e mesme në SH.M.E
" Marin Barleti " në vendlindjen e tij, të cilën edhe e kreu. Studimet e nivelit të lartë i filloi në vitin 2013 dhe i kreu në
Universitetin Publik të Gjilanit " Kadri Zeka ", ku dhe diplomojë.

King Ku$ha karrieren e tij në muzikë e filloi në moshën 16 vjeqare, duke lansuar këngen e parë të tij " Du Hala ", i njohur për tekstet
e tija provokative dhe agresive ai pasqyron jetën e një Gangsteri në qytetin e tij Gjilan, përndryshe i njohur si Qyteti i Hip Hop-it
shqiptar.
Në vitin 2012, ai ishte i ftuar si mysafir në Mixtape-in " Bulletproof Diaries " nga Nightmare, ku ishte pjesë e këngës " Damn " dhe
këngës " Kush Remix ", të cilat ishin të suksesshme për të.
Në Tetor të vitit 2013, King Ku$ha dhe kushëriri i tij formuan Label-in e tyre muzikor me emrin GoldGettaz Ink.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Twitter

Shto profile

të tjeraKomente mbi këtë artist