Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Klajdi Haruni - Lozonjare  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Komente

1 🔥

23/10/2014

2014-10-23T06:00:05+00:00Ah të kujtohet kur më thoje ti,
s'do të dua dikë tjetër do të dua vetëm ty,
ah s'më besohet si ndryshove ti,
unë i humbur dhe i vetëm,
shkruaj këngë vetëm për ty.

Pse nuk më flet kur më shikon ah moj lozonjare,
zemrën ma vret nuk më kupton,
dhe unë çmendem fare,
pse nuk më flet kur më shikon ti moj lozonjare,
natën gjumi nuk më zë se më çmende fare,
natën gjumi nuk më zë se më çmende fare.

Sot përballë meje në një tavolinë,
kërkon të më shmangesh mua,
gotën me një frymë e pi,
pres të largohesh gotën ta marr unë,
se aty janë buzët e tua,
buzët që i dua shumë.

Pse nuk më flet kur më shikon ah moj lozonjare,
zemrën ma vret nuk më kupton,
dhe unë çmendem fare,
pse nuk më flet kur më shikon ti moj lozonjare,
natën gjumi nuk më zë se më çmende fare,
natën gjumi nuk më zë se më çmende fare.


Ky tekst u dërgua nga Niti
Më Shumë Këngë Nga Klajdi Haruni:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet