Klani Shqiptar
Klani Shqiptar
Klani Shqiptar
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Klani Shqiptar është grup artistësh i njohur. Klani Shqiptar jane Zek Blakaj dhe Albert Zekaj. Grupi nga Peja me dy pjestaret e tij Eki dhe Beti, u themelua ne vitin 2003. Repit ja filluan ne moshen 16 vjeqare dhe ne 2003 e realizuan kengen e par e cila arriti suksese te medha ne estraden shqiptare. Ata themeluan edhe Lejbelin e tyre mjaft te perfolur "KANUNI RECORD", ku perpos Klanit shqiptar ne te benin pjese edhe disa reper te njohur nga qyteti i Pejes si Cod Man, Tmerri, MEga Mc, N-G, A.G.I etj.

Në Nëntor 2008, Klani Shqiptar marrin pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Hajde Krejt" e më pas realizuan edhe klipin e këngës. Në ato vite, kjo këngë ishte një ndër hitet më të dëgjuara.

Më datë 18 Tetor 2009, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Tripi Jone".

Në Qershor 2010, Klani Shqiptar marrin pjesë në Çelësi Muzikor 4 me këngën "Heyy", në bashkëpunim me Dj Blunt & Turim.

Më datë 10 Gusht 2010, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Stili Yt", në bashkëpunim me Lindi.

Më datë 11 Qershor 2012, Nexhat Osmani publikojnë videoklipin "S'dua Tjeter", në bashkëpunim me Klani Shqiptar & Astrit Mulaj. Videoklipi u prodhua nga Pinkmoon Creative.

Më datë 22 Maj 2014, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Jetoj Per Ty", në bashkëpunim me Eki & Hevzi Kumanova.

Më datë 12 Tetor 2014, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Motrës Tonde".

Më datë 21 Tetor 2014, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Besa Bese (Dedikim Kb Besa)".

Më datë 26 Shkurt 2015, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "03", në bashkëpunim me Kanuni Records.

Më datë 16 Mars 2015, Klani Shqiptar Eki publikojnë videoklipin "Na", në bashkëpunim me Fida.

Më datë 4 Prill 2015, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Autokton Jom", në bashkëpunim me Argo.

Më datë 14 Korrik 2015, Lindi publikojnë videoklipin "S'mund Te Duroj", në bashkëpunim me Klani Shqiptar. Muzika e këngës u punua nga Florent Boshnjaku, teksti u shkrua nga Lindi (Rilind Mehmetaj). Videoklipi u prodhua nga Entermedia.

Më datë 22 Gusht 2015, Klani Shqiptar & Kanuni Records publikojnë videoklipin "Jem Shqiptar".

Më datë 23 Shtator 2016, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Tona Ligjet", në bashkëpunim me Mc Meti & Mc Lami.

Më datë 24 Dhjetor 2016, Klani Shqiptar publikojnë videoklipin "Makalanat", në bashkëpunim me Art Mesazh.

Më datë 1 Shkurt 2018, Mc Lami publikon videoklipin "Dridhe", në bashkëpunim me Klani Shqiptar.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Klani Shqiptar »

Komente 1