Klevi ABG's
Klevi ABG's

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


 • Emri i Vërtetë:
 • Klevi Disha:
 • Vendlindja:
 • Kamez Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 29 Korrik 1995
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Klevi ABG's është një këngëtar dhe autor këngësh dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Klev ABG ose ndryshe Klevi Disha, kengetari dhe producenti i njohur i nje prej studiove me te medha ne shqiperi e cila eshte (OTR RECORDS). Klevi njihet ndryshe Klevua i biteve. Se shpejti Klevua vjen me bashkpunime me kengetar te njohur shqiptar si Bujar Qamili, Arif Kaloshi, Muharrem Patkoi etj. Banues diku ne Kamez. Ai e ka filluar karieren ne moshen 18 vjecare, ne fillim si Dj dasmash e me von kaloi kengetar. Më datë 28 Prill 2012, Klevi A...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 1