A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Klodian Qafoku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  7
BIOGRAFIA: Klodian Qafoku is a very famous songwriter. I vlerësuar në krijimtarinë e tij muzikore, si në festivale të ndryshme të këngës, bashkëpunime me këngëtarë të muzikës së lehtë dhe popullore apo dhe me kontribut në Teatrin e Operës dhe Baletit me veprën etnomuzikalin "Rituali i Jetës". Si kompozitor ka përfaqësuar Shqipërinë në Festivalin Europian të këngës në vitin 2006. Në Festivalin e 55 te kenges ne RTSH fiton cmimin e pare me kengen "Botë", kenduar nga Lindita Halimi, e cila do perfaqesoj...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Tonin Harapi

Enis Presheva

Dorian Gjoni

Edi Balili

Alqi Boshnjaku

Maringlen Boja

Xhevdet Gashi

Hajg Zaharjan

Edmond Zhulali

Edmond Tupe


Tags: Klodian Qafoku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019