Më mbaj mend (për 1 muaj)


Korab Jetishi - Tragjedi

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tragjedi".
3. Video është e këngës "Tragjedi", por nuk këndohet nga Korab Jetishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Korab Jetishi - Tragjedi  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

15/12/2015

2015-12-15T14:39:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tragjedi" kënduar nga Korab Jetishi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Korab Jetishi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Xonn - Tragjedi

Sa zemra tash jan djeg
Sa loti ntok u ra
Nana tka prit me u kthy shpi
Jo dekun ty me tpa
Ka prit sofren me ta shtru
Ty bre vlla me tperqaf
Ti je nis prej shkupit
Por su ktheve ngostivar
Nanen me lot e ke lan
Sa fmij mbeten pa bab
Sa pleq jan met pa djal
Ky lajm zemren ma ka kall
Dit zije ntana ant
Po qan shkupi, kumanova
Dit zije n'Gostivar
Po qajn nanat nga tetova
Po qan plaku e cdo fmi
Humben jeten shum te ri
Humbi jente n'tragjedi
Mire po fmi mos ka ai
Valdete Hamiti i ka lan fmit pa nan
e Onur Sadikun po e qan një Gostivar
e kan humb vetmin djal
ku je vlla Rahmetulla
familjes Abdurahimi
jepu durim o Allah
mo skan shpres djalin me pa
veç n’kujtime ju ka met
nones po i qan zemna
pse pa djal shia i ka met
ma mir une t’kisha vdek
lutet nona e Ajdinit
djalin ku e kom po thot
nona e Besimit
shum vet meten t’lëndum
shum andrra tash u shun
shum shpi mbetën me lot
e do tjerë shum u gzun
po foli për ato që u gzu me ket rast
oj Kuqk Maqedone
oj gjak i prisht deri nasht
ti je gzu pse po qajn
shum nana tokës ton
tish kthy 2001 t’parën vjerrun
t’kisha lan
n’ket rast nuk preket feja
as kombin mos ma prek
t’kish dasht me t’shashkinisht
po ma mir ta them direkt
ti je një gjak i flliqt
i ardhun prej Greqis
ti je zoni i frigës
un jam zoni i Shqiptaris
kishe un profesoresh
t’pshursha profesionin
kto fjal ka me ti përkthy ai
Viqi yt Maqedoni
mu zemra po m’loton
e ti plagën po ma prek
n’gushllime krejt atyne
që pa djal n’ket jet kan met
n’gushllima mat sinqerta
prej zemre jon kam dalin
që n’ket rrast e humben djalin
që n’ket rrast e humbën djalin

Sinan Vllasaliu - Tragjedi

Sa mengjese me ty zemer i kam zbardh,
me nje thirrje un te kam ardh,
ideale ishte midis nesh gjithqka,
qka u ba pse jemi ndaaa,

Ref: 2x
Tragjedia shpirtin tim e ka kaplu,
nostaligjia syt e mi i ka zbukuru,
jetoj me t'kalumen qe nuk kthehet ma,
kur me pysin shoket u them nuk kam asgje.

Ato qaste qe kaluam i kujtoj,
me asgje nuk mund ti zevendsoj,
rrotullohet qdo gje ne drejtimin tend,
me besoni e kam shum rand.

Ref: 5x
Tragjedia shpirtin tim e ka kaplu,
nostaligjia syt e mi i ka zbukuru,
jetoj me t'kalumen qe nuk kthehet ma,
kur me pysin shoket u them nuk kam asgje.
Më Shumë Këngë Nga Korab Jetishi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet