Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kozma Dushi - Vajza Dhe Deti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"C'po Dremit Liqeni I Kalter"

Këngë e albumit:

"Sonte"

Komente

Asnjë Koment

13/04/2010

2010-04-13T20:21:52+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Vajza Dhe Deti" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kozma Dushi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Luan Zhegu. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Bregut detit një vajzë e menduar
Flokët,era lehtë ja përkëdhel
Rreze dashurie hedh në zemër Hëna
Hëna,yjet, zhyten thellë në det

Refreni, 2 herë
O det,o det, i kaltri det
Ti këngën time ma dëgjo
Ju iso mbamëni, o valë
Për dashurinë zëmra këndon

Pranë detit,dikur shfaqëm dashurinë
Deti,më i pari dëshmitar
Ndaj mbrëmjeve, bregut ato vijnë
Ndaj sot vajza,këngën merr plot zjarr

Refreni, 2 herë

Për dashurinë zëmra këndonMë Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet