Më mbaj mend (për 1 muaj)


Nuk kemi video për këtë këngë.

Kozma Dushi - Sagapo
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sagapo".
3. Video është e këngës "Sagapo", por nuk këndohet nga Kozma Dushi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Kozma Dushi - Sagapo Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"C'po Dremit Liqeni I Kalter"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Sagapo" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 3 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
3

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lumturie Tahiri (Lumja) - Sagapo

neser ne gurbet i dashur une do te shkoj gjum nuk pom zen e dashur vet per ty mendoj

neser ne gurbet i dashur une do te shkoj gjum nuk pom zen e dashur vet per ty mendoj

neser ne gurbet i dashur une do te shkoj gjum nuk pom zen e dashur vet per ty mendoj

neser ne gurbet i dashur une do te shkoj gjum nuk pom zen e dashur vet per ty mendoj

sagapo sagapo ohhhh
te dua te dashuroj
vec per ty mendoj
sagapo sagapo ohhhh
te dua te dashuroj
vec per ty mendoj ojjj

nese sonte ndihesh vetem vetem me m shiku
shuaj driten ndize zemren
atje dot jem un

nese sonte ndihesh vetem vetem me m shiku
shuaj driten ndize zemren
atje dot jem un

sagapo sagapo ohhhh
te dua te dashuroj
vec per ty mendoj
sagapo sagapo ohhhh
te dua te dashuroj
vec per ty mendoj ojjj

hajde lumee
nisja me tallawaa
kalleeeeeeeeeeee

edhe ngoni shok
aman jam aman
sot ta rehim telin
sot na rehi teli
eh ju knona tallawa
lumja nga burreli
lumja nga burreli

ehh tash po knoj
o shok jalla prej vullneti
jalla prej vullneti
e do ti knoj shqiptar
jalla nga gurbeti
jalla nga gurbeti
per ju gurbetcar
aman aman
qe mjeni merzit
vec per juve sonte eeee
naten e bojm dit
neten e bojm dit

euor franga sonte
nderohet muzika
ani u kall vendi ajde
vallzojm djem e cika
cilen keng e doni
vetem cilni gojen

lumja knon per juve
ju vazhdoni lojen ohhh
lumja knon per juve
ju vazhdoni lojen ohhh

Miki - Sagapo

neser ne gurbet e dashur
une do te shkooojj
gjumi nuk te ven e dashur ellelej
per ty kurr mendoj (3x)

REF:
sagapo sagapo
te dua te dashuroj
vec ne ty mendoj
aj jaman mi jamone
zemren vetem ty ma more

nese sonte ndihesh vetem
e don me m'shiku
shuje driten ndize zemren
aty do t'jam unnn (2x)

REF:
sagapo sagapo
te dua te dashuroj
vec ne ty mendoj
aj jaman mi jamone
zemren vetem ty ma more

edhe ngoni shok jaman aman
more vllaznije
hajt more vllaznijeeeeeee
edhe kadadal jaman aman
ja nisa me knue
jaaa nisa me knujueee
a do t'ju knojoo
tybe me vullnetee
jalla me vullnete
o do t'aj kallim
ajde qysh e kem adet
ooo ja kem zanatee

o miki mani ajde
o kan me e kalle
oooo kan me e kalle
edhe do ti knojm
jaman aman tybe me vullnete
lelell tybe me vullnet
o kalle kalle kalle
kalle qytja tymin

o do t'ju knojm
oo jalla vec prej gzimi
lellele
tybe vec prej gzimi
jalla kale kalle
citja flaken
lelleleel
citja flaken

jalla do t'ju
knoj jaman anam
tybe vec me ater
jalla vec me ater
lelelellejjjjjjlelele
offffffoffffffffffffffffff
aman aman aman
jalelel leeee

o ku e pata ajde
tash du me vazhdu ee
tash du me vazhdu!!!!!!!
{{muahh miki i love you}}}
o luksenburgun ajde
jo se kam haruu
lele jo se kam haruee
o ne amerik jaman aman
jalla ni selam oo
po du me va cuee(2x)
o italin o ajde
jo se kam haruu jaman aman
o italjonet ajde
na i knojm ne ket vend
o miki mani ajde
qysh e kan adet
oooo ja kam zanate
jalla per me kall
na e kam adet (2x)
aman aman

Gena - Sagapo

Je nje diell qe s'perendon
Kudo me ngroh me dashuri
Ti dashurise krahet ja hap
E di qe m'ngret ne pathellsi
Je nje zjarr qe s'shuhet jooo
Me puth me prek ne çmenduri
Je oqean qe kurr s'mbaron
Je yll qe rrugen ma ndriçon

ref x2
Te dashuroj si i çmendur
Çdo dite mezi pres
Çdo çast une e ndjej
SAGAPOOOOOOOOO
Ti me plagos kur largohesh
Humbas si nje zog
Dhe larg me ty fluturoj

Je nje engjell qe verbon
Me bukuri qe te magjeps
Ti je ylber qe rrezaton
Me ngjyra plot e me shkelqim
Ti je vet jeta qe jetoj
Te puth,te prek ne çmenduri
Je jeta ime qe s'mbaron
Je yll qe rrugen ma ndriqon

ref x3
Te dashuroj si i çmendur
Çdo dite mezi pres
Çdo çast une e ndjej
SAGAPOOOOOOOOO
Ti me plagos kur largohesh
Humbas si nje zog
Dhe larg me ty fluturoj..
Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë