Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Kozma Dushi - Kur Xhirohej Nje Film  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"C'po Dremit Liqeni I Kalter"

Komente

Asnjë Koment

24/11/2011

2011-11-24T12:52:53+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kur Xhirohej Nje Film" kënduar nga Kozma Dushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Rovena Dilo & Sajmir Braho. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Një ditë e re po zgjohet,
dhe bashkë me të një dashuri,
gëzimin tonë përcjellin
në rrugë, në rrugë, me mijëra sy.

Si zogj me cicërima
lodrojnë vogëlushët në shtëpi,
përtej dritares hapet
një diell, një jete, një kaltërsi.

Me dashurinë e madhe si det
që rritet në qiellin pa re,
me ënd'rra në jetë ngarkuar të dy,
një dallgë plot dritë jemi ne. [2X]

Në krahun tënd mbështetem,
tek unë, tek unë mbështetu ti,
dhe dora mbi fëmijët,
si mbi të ardhmen tonë rri.

Si zogj me cicërima
lodrojnë vogëlushët në shtëpi,
përtej dritares hapet
një diell, një jete, një kaltërsi.

Me dashurinë e madhe si det
që rritet në qiellin pa re,
me ënd'rra në jetë ngarkuar të dy,
një dallgë plot dritë jemi ne. [4X]Më Shumë Këngë Nga Kozma Dushi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet