Më mbaj mend (për 1 muaj)


Krenar Krasniqi - A Mendon

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Mendon".
3. Video është e këngës "A Mendon", por nuk këndohet nga Krenar Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Krenar Krasniqi - A Mendon  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 2019"

Komente

Asnjë Koment

04/09/2019

2019-09-04T17:15:01+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "A Mendon" kënduar nga Krenar Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Granit Miftari - A Mendon

Nuk Po du met dasht
Po nuk po muj pat dasht
Mke nxan si droga
Ke met mrena meje
Sa leht pe bon ti tash
Mos me kan na dy bashk
A ke harru ti qka
Kom bo mas teje

A i ke Harru planet
Qe i ke bo Ti me mu
je kon Komplet
Nuk kom Menu
qe ni dit ki me ndrru
E na dy mbesim prap vet

A mendon per mua
Zemer a mendon
A mendon per mua
Naj her a mendon
A mkujton
A mendon per mua
Naj her a menon
Zemra jem ti mua
naj her a mkujton
A mkujton a mkujton

Ti se din qka don
As une se di qak du
Ndryshe je me at tjetrin
E ndryshe je kon me mu
Krejt e dine ket pune
Veq ti e ke harru
E ke harru ti qka
kom bo mas teje

A i ke Harru planet
Qe i ke bo Ti me mu
je kon Komplet
Nuk kom Menu
qe ni dit ki me ndrru
E na dy mbesim prap vet

A mendon per mua
Zemer a mendon
A mendon per mua
Naj her a mendon
A mkujton
A mendon per mua
Naj her a menon
Zemra jem ti mua
naj her a mkujton
A mkujton

Sanie - A Mendon

Sot une dhe ti, ma sjena bashk,
Veq a pe din, sa shum tkam dasht,
..
Sa shum tkam dasht tyyyy,
Po me ty u kry..

Sot une mendoj, n'gjdo qast per ne,
A pe din, qe gjith bota ti per mua je,
..
Po mendoj une per tyyy,
Po me ty u kryy..

Ike ike jo sun ta fali,
Ndjenjat e mia une smundem ti nali,
Kthehu Zemer hajde back te une,
Ti me harron, po une smundem me t'harru,

Ref. (2x):
Fjal Fjal krejt po mesin Fjal
Pse Pse ti me ike Djal,
Nuk e di sonte ti ku je,
Veq du me dit a mendon ti sot per ne,
… A mendon ti sot per ne ?

Sot ti me thirr, po m'don mu prap,
M'Lutesh per me dal, ti me lutesh per nji nat,

Po t'shikoj une ne syy,
Po me ty u kry,

Ti nuk deshte Love, po ti deshte Aventura,
Kurr s'do ti harroj une gabimet e tua,
Shko Zemer mos hajde back te une,
Ti me harron, po dhe un kam me t'harru,

Ref. (2x):
Fjal Fjal krejt po mesin Fjal
Pse Pse ti me ike Djal,
Nuk e di sonte ti ku je,
Veq du me dit a mendon ti sot per ne,

Bridge (2x):
Endrrat qe i pata, tash po metin vetem endrra,
Ta dhash une zemren, ty te gjitha ti fala,
Ti po ladron, sot me tjera lazdrohesh,
Qeshtu o jeta kurr ne dashuri mashtrohesh,

Ref. (2x):
Fjal Fjal krejt po mesin Fjal
Pse Pse ti me ike Djal,
Nuk e di sonte ti ku je,
Veq du me dit a mendon ti sot per ne,
… A mendon ti sot per ne ?

Vellezerit Alimusaj - A Mendon

A e mendon veten njeher nvendin tem
A mendon se knaqem kur ty zemra tdhem
A mendon se un nuk merzitem kurr
Dije qe nvend tzemres as un nuk kam gurë

Ref.
Zemra mdhem shpirti jem te kujtoj e skam qa boj
A me pas Qa me skisha lon kurr me qa

A mendon najher se pa dasht tkom lon
A mendon se un lamtumir tkam than
A mendon se zemrat na digjen njesoj
Pa mendu per ty dit as nat skaloj

Ref.
Zemra mdhem shpirti jem te kujtoj e skam qa boj
A me pas Qa me skisha lon kurr me qa

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Krenar Krasniqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet