Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Kreshnique - Legend  (Feat. Lavda)  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

25/10/2017

2017-10-25T11:00:00+00:00

Featuring

Lavda

Këngë e albumit:

"Icolour"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Legend" kënduar nga Kreshnique.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mc Stobs - Legend

[MC STOBS:]
Nje mendjendritur u ngrit
Sapo u fik nje drit
Erresira me beri me tfort
Ti cmontoj minat mbi beat
Im a f*kin legend
E them pa frik
Kam hitin me tfort ne studio
Dhe akoma se kam shitT
Se plasim basin me varg
Idet qe kemi shum larg
Kam frymzim scott storch
Jo kto bithces swag
Kam synimim tbej themel man
Te besh emer eshte pak
Sapo tnisi beati t'thuash
It's STOBS on the mic

Misionar
Me qellime te forta ne tok
Nuk erdha kot

Vizionar
Si xhon kenedi
Per paqen ne bot

Jam Vendimtar
Ne fjalen qe them
Nuk e shkel dot

Legjendar
Ne cdo drejtim
Jo vetem nhip hop

Mbi kte planet
Jam perjet
LEGEND
Guerrila Reprezent

Po flet muzika
Ska nevoj per marketing
Por nese neser vdes ta dish
Do shesesh nen emrin tim ku*v

[REF.:]
Im a motherfu*king Legend!
Im gonna live forever!
For ever!
Im a motherfu*king Legend!
Im infinit, eternal!
yeahhhh
Im a motherfu*king Legend!

[DOZA:]
Kam, tregime hyjnore si hieroglifet n'egjipt
Jam qenie shpirterore, banor i ketij trupi fizik,
I destinuar per te sjelle drite, zgjodha ta bej me muzik,
Jam rapsodik si homeri jam telepatik,
Si perandor nga Sumeri.
Kam, mentalitet Faraoni, diturit e nje Masoni,
Jam, mbret absolut si Solomoni
Syri im i tret ndricon n'erresire si llamb neoni,
Menyra e njejt, nuk ka ndryshuar formati,
Masaker ne beat thirem DOZA kasapi,
Jam me i frikshem se Illuminati.
Flisni sa t'doni nuk me behet vone,
Kerkoj minimalisht perfeksion,
Ky eshte vec fillimi 100 kenget e para sa per introduksion,
EJ
My homei STOBS rimisherimi i Mozzartit
Kjo eshte firmosja e traktatit,
Kena strategji te pathyeshme si te Napoleon Bonapartit!
Yo Shqipe wus up?
Une sjam mendjemadh jam i sinqert, njerezit po mthon
Doz je legjend,
Une qesh dhe e marr thjeshte si kompliment,
Koha do tregoj se kush eshte me t'vertet.
Gjith shoket e mi, mjeshtra ne Rep,
Kush merr vesh nga Hip-Hop-i na njef,
Dhoma e fames na pret, se kjo loj na perket! yeah!

Vijn mendime shum nderkohe qe po shkruaj
Ngjarje te verteta nga vet jeta ime,
Ngrita koken lart sdi si ta pershkruaj,
Thjeshte bertit dhe thuaj...

[REF.:]
Im a motherfu*king Legend!
Im gonna live forever!
For ever!
Im a motherfu*king Legend!
Im infinit, eternal!
yeahhhh
Im a motherfu*king Legend!

Elinel - Legend

WHAT THE FUCK YOU SAY
SHUT THE FUCK UP, EJ
Për hip hop veq njo,
guxo thuj ndryshe,
kejt dhomt ti thej

Dhomt i shtrëngon,
St'preki me dorë se ti vet i cpirron
Veq 1 L n'rep kejt inspiron - AAA!

It's the Mista',
Thirrum Brain twista'
Se sa her' qe vi,
Vi veq me sene t'krista

It's the mothafuckin ELI SAJKO
Mos ha shum', t'pjeki n'helli, dajkooo

Ni njeri me plot arsyje me ngu
Ke hanger mut për mu, arsyje nuk du!
Ninë najkon tjeter tu folë, lirisht pshtyje për mu
Jom GALAKSIA - "L", ju s'jeni YJE për mu, phu!

Kom talent ma shum', nërsjetull tem, man
heavy-metal sen, man, inatgjit çmenden

Kur t'ëm shohin,
Bohën që s'ëm njohin
S'dojnë me m'pa,
Thojnë n'ankth tani pe shohim

REFF.x2
....................................................
Hapin goja, kta tash ta hapin varrin, me plot-lot' tokën lagin
ELI!!!
Who's killin' these flows?
ELI!!!
MAN, I'm killin' these hoes!
....................................................

S'ki me pasë, as s'ki,
Qëllime t'pastra s'ki
Masakra t'ashpra nt'ardhsha ki

Dekën e marrsha t'ja rras'sha kti
Që kritikon me fjalë t'vrazhda, bitch
Veq me fjalë t'vrazhda vi, BRRRR

S'pe pres dekën mu bo legjendar
Preferoj me metë legjendë e gjallë
Ton' jetën dushmont mi kallë!

Vi ju shymi, se sen nuk vyni
intepretoj ata qa m'she syni

E menën sun ma lexon
Jo qe najsen, po shkrimin shumë t'keq e kom

E kom jetën sfidë, për çdo sekond
E kom muziken sidë, për kondo qe e ngon

Se une t'hi n'sistem,
Mos hi ti n'diss tem
Se jom i prisht n'men,
T'kryqzoj rima, i shejti Krisht t'nem

Nëse knaqni me m'rrzu, kini me met pa u gzu
Cili doni mu bo mbret, le t'ëm ulët n'guj me pagzu

REFF.x2

Hapin goja, kta tash ta hapin varrin, me plot-lot' tokën lagin
ELI!!!
Who's killin' these flows?
ELI!!!
MAN, I'm killin' these hoes!

HIT hiq s'du,
Du kang sick, bitch du
Jom kanë sick, bitch s'du as famë as hit, hiqmu

Jom BEAST ose BISHA
Pozera zanin t'jau nijsha
Kini me pozu per afisha!

Ftyra desperado,
Kur vi si tornado
Shkruj çka dora do,
Jom El Dorado!

Andrra, mora do,
Kuptimi referat O'
Me m'prek dora do
Ja prej ftyren KORRONADO

REFF.x2

Hapin goja, kta tash ta hapin varrin, me plot-lot' tokën lagin
ELI!!!
Who's killin' these flows?
ELI!!!
MAN, I'm killin' these hoes!
Më Shumë Këngë Nga Kreshnique:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet