Më mbaj mend (për 1 muaj)

Krijel Flexy
  • Emri i Vërtetë:
  • Engjell Krifa
  • Mosha:
  • 23 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Nentor 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
Këndon kryesisht: hip-hop

Krijel Flexy është këngëtar i njohur. Krijel Flexy është emri i artit i këngëtarit Engjell Krifa me origjinë shqiptare, i cili është mjaft i njohur për muzikën rep që bën nga adoleshentët në Itali.

Më datë 10 Korrik 2017, Chroma & Krijel Flexy publikojnë videoklipin "Fresh Air".

Më datë 7 Tetor 2017, Krijel Flexy publikon videoklipin "Siete Solo P...".

Më datë 16 Tetor 2017, Chroma & Krijel Flexy publikojnë videoklipin "Sto Bene Tra I Miei".

Më datë 12 Janar 2018, Krijel Flexy publikon videoklipin "Sempre In Giro".

Më datë 15 Janar 2018, mediat italiane kanë njoftuar arrestimin e këngëtarit Krijl Flxy para koncertit të tij, akuzuar për posedim të lëndëve narkotike. Këngëtari, mjaft popullor midis të rinjve, është një shqiptar 21-vjeçar dhe u ndalua nga policia në banesën e tij në Rivotorto di Assisi. Policët e bllokuan teksa po hipte në makinë, një Mini në pronësi të nënës së tij. Rapperi kishte me vete katër gramë marijuanë, plus 42 të tjera dhe 36 gramë hashash.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet