A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Krimineli

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  78
(1984-2011)  
  • Origin:
  • Bajze (Shkoder) 
BIOGRAFIA: Krimineli is a popular singer of Hip-Hop music. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUAJTEN VARGJET E PARA PER RREP RRUGE.AI SE BASHKU ME J.R DHE BLAZZER KRIJOI GRUPIN OTR. Në Maj 2008, Krimineli merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Non Stop". Në vitin 2010-2011, doli një Mixtape nga Noizy i cili ja kishte vënë titullin ”Most Wanted” ku bënte pjesë dhe grupi i tij OTR. Në ato vite filluan disa përçarje midis Noizy-t dhe djemve të grupit OTR si...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

O.T.R.

(Current label)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Eagleye (Kiameti)

AK

Albboy

Bohemi

Zero

Rameka

Mali G

G Bani

JR

Ace


Tags: Krimineli, Edmond Nersadi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019