Krimineli
Krimineli
Krimineli

(1984-2011)

  • Ndërroi jetë më:
  • 24-04-2011
  • Emri i vërtetë:
  • Edmond Nersadi
  • Vendlindja:
  • Bajzë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Krimineli është këngëtar i njohur. EDMON NERSADI EMIGROI NE ANGLI NE MOSHE TE RE BASHKE ME SHOKUN E TIJ M-16. ATA SHKRUAJTEN VARGJET E PARA PER RREP RRUGE.AI SE BASHKU ME J.R DHE BLAZZER KRIJOI GRUPIN OTR.

Në Maj 2008, Krimineli merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Non Stop".

Në vitin 2010-2011, doli një Mixtape nga Noizy i cili ja kishte vënë titullin ”Most Wanted” ku bënte pjesë dhe grupi i tij OTR. Në ato vite filluan disa përçarje midis Noizy-t dhe djemve të grupit OTR si: J.R, Krimineli, Blazer dhe Nice. Përcarja nisi midis JR, Noizy & Kriminelit, sepse Noizy donte që shokët e tij të ishin si “Ushtarë të OTR”. Acarimi arriti deri aty sa flitet se Noizy rrihet me shkop Bejzbolli nga Krimineli. Me pas Krimineli arrestohet dhe sipas disa miqve te tij, kjo ndodhi nga denoncimi qe u bë nga vete Noizy. Per kete, Krimineli bëri 6 muaj burgim në Durrës. Kjo ngjarje çuditi jo pak publikun sepse Noizy dhe djemte e grupit OTR ishin duke shkuar në kulmin e “karrierës” në ato vite. Noizy që sot e kësaj dite quhet "i pabese" dhe "tradhetar" nga disa djeme që ishin pjesë të grupit OTR. As JR e as Krimineli nuk janë me ne grupin OTR dhe publiku kerkon që të tregohet kjo “Histori e Gjatë” para medias.

Krimineli më datë 24.04.2011 ndërroi jetë nga infrakti në zemër dhe s'ndodhet më mes familjes, miqve dhe shokëve të tij. Ai gjithmon kujtohet dhe nuk harrohet nga të gjithe miqtë, shokët e tij per muzikën që ai solli me rrymën Rap Hip Hop.

GJITHMONE ME NE. R.I.P EDMOND NERSADI A.K.A KRIMINELI.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë: DeNo1 DeNo1   kmkboys kmkboys   shadowb shadowb  Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 7