Më mbaj mend (për 1 muaj)


Krimineli - Terr

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Terr".
3. Video është e këngës "Terr", por nuk këndohet nga Krimineli.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Krimineli - Terr  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7

Komente

1 🔥

06/05/2009

2009-05-06T17:02:26+00:00Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun n'hekra , kur vij fjalt , bash me dit se asht deka.

Part 1 :
Jet cfare jete me dy rrug me zgjedh , njana per parajs e tjetra per ferr, njana ka lek drog kallabllek e sherr , tjetra ka buk that kryp e sheqer . un per vete kam zgjidh kta qe jan n'terr , e di qe jam gabim por e kam ngjak thell... Mshelet ajo dere per shume vite me rrall , shqipe rri nterr se denimin e kam marr ...

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Part 2 :
C'tash ca kjo rrug qe shume veta i kan hi , rruge e zeze djal se po merr shume rini ... Dikush perjet n'burg , dikush n'dhe t zi qa po t duhet leku kur E vesh at nan n zi ... Un smund t baj kthes se kam shum vite mbi shpin, kthesen e ban ti qe ala je ne fillim , nan jam en terr , tapo dal menjeher malli per ty m merr se stkam pa kaher... Trem bash t'trem kja historia jem se ushtari nuk tremet perpara nu xe ven , . Maj shum men kur i vogel jam ken , baba m'rrifte shkop e un nuk xasha men... Kam ken si kam ken si ti mfal o baba jem , se shum gjana kuptova qa ke than jan primen, Tash rri nven kam ra ne menime, kam met en shok me t rana denime.

Radio speakin: E preka krimin po s'mundem ma me u kthy,
Neper burxhe treta apet (akoma) Nan mendoj per ty, Dhimbje e ki n'zemer, kajm (Qajm) ne te dy, Se rruget e zeza Nan nuk jam nal pa myll syt.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.

Bana shum krime por prap jam en terr ec per ferr deri sa te shkrep naj vetime , o tash jam liru por prap kam illnime per shokt e mi per terr shetis ne tjeter klime.
Un per veti i bona 4 vjet gati tana,
sa her em thirrshin en telefon ku je bir kjate nana,
mfalni per tetana , tetana illnimet se ushtari asht ushtar asht krenar qe ka lind.

Ref : x2
Terr primen nan me asht ba jeta , shih ca mgjet n'biruca meta , minoren i lidhun nhekra , po i rri fjals , bash me dit se asht deka.


Ky tekst u dërgua nga Edison D
Më Shumë Këngë Nga Krimineli:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet