A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kristina Deda

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Shkoder 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 27
BIOGRAFIA: Kristina Deda is a popular singer of Pop, Northern Albania Traditional & Folk Ballads music. Kristina e filloi karrieren si kengetare qe ne moshen 16 vjecare ku mori pjese ne shume emisione kengesh. Më datë 19 Janar 2014, Kristina Deda publikon videoklipin "Dashuria Ime". Për orkestrimin u kujdes Mark Gjoka. Më datë 1 Nëntor 2014, Rati publikojnë videoklipin "Si Gjynah", në bashkëpunim me Kristina Deda & 52oni. Më datë 20 Janar 2016, Kristi publikon videoklipin "E Jemja". Muzika e këngës u punua nga Zzap And Chriss, teksti u shk...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Linda Sadiku

Orjola Xhemollari

Xhejni Lito

Irsa Qosja

Morena Dyli

Megi Laska

Olta Boka

Sabina Dana

Gerta Mahmutaj

Semi Jaupaj


Tags: Kristina Deda, Kristi, Tina

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019