Kristina Marku
Kristina Marku

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Puke Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Ditëlindja:
  • 17 Shtator
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha

Biografia

BIOGRAFIA: Kristina Marku është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore dasmash. Kristina Marku eshte nje kengetare me nje potencial vokali te admirueshem, sa shpesh krahasohet me zerin e Fatmira Brecanit dhe per kete ajo gjithmone thote se eshte nje dhunti qe ia ia, ka, fal Zoti dhe natyra e bukur e Pukes. Kengetarja me zerin karakteristik ka lindur ne Dardhe te Pukes, ka jetuar disa vite ne Fushe Arrez dhe aktualisht jeton ne Tirane. Muzika ka qene gjithmone udhetare me Kristinen, edhe kur ajo u shkeput nga skena per arsye ...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 1