Kristo Thano
Kristo Thano

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Fier Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Uk Uk
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Qershor 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket

Biografia

BIOGRAFIA: Kristo Thano është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai eshte femija i pare nga tre femijet e familjes Thano. Ne moshen 3 vjecare, familja e tij ka emigruar drejt Greqise, ku edhe Kristo u rrit duke u aktivizua atje me sporte te ndryshme si futboll, not etj. Ne moshen 15 vjeqare familja e tije rikthehet ne Shqiperi, ne qytetin e Fierit. Kristo vazhdon aty studimet per kanto ne shkollen e muzikes 'Jakov Xoxa'. Gjate kesaj kohe ai aktivizohet me banda te ndryshem te muzikes rock si vocalist, duke ken...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0