Më mbaj mend (për 1 muaj)

Kthetrat - Bab E Non Sikurt T'vertet (Feat. Don Reead)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Ref..(2x)don m1no
une e dii shum mir qe tere juve ju kom ngat tere jeten time o prind e mii

rep 1.Don m1no

uu rritaa me problemet e ruuges nket jet
shum sene ii msova pi shokve te vertet
qe jon per mu une per ataa dej diten qe vdes
veq pi shokit zemress veq pi tij diqka press
i lutna zotit cdo dit gabimet me mi fal
shum mir e din prindii se qka oosht me pas djal
i kom lenduu shum her qe kurr nuk ja ka vlejt
ii kerkoj falje tasht po ni sen osht i vertet
tashtt jom ka veshtroj me ni ritem tjeter
kejt fjalt qka ii pata qetashtt i qitaa ne leter
edhe pse bota dhe jeta ja kan nis mu bo e tepert
amo mu sma nin se me zemrr jom ktheter
peace per ata qe ma bojn qysh je vllaa
e jo sii ata qe ma bojn a ka dhipa hala
tashtt e dii mir qe dy prind i kom ngat
per ta zemra um rre cdo sahat

Ref..(2x)don m1no
une e dii shum mir qe tere juve ju kom ngat tere jeten time o prind e mii

Rap:2 Don Reead

Femiria omel jeta shum e shtrejt
Ni jet e mir ni jet qe o pat rrejt
Kujtimi sekreti sen i paprekshem
Sekreti per mu o shum i pavdekshem

Kujtoj jeten kujtoj lojen kujtoj kejt
Kujtoj ni telefonat ni telefonat per jet
Ni pergjegjje shum e keqe e shum e ron
Zemren tem e preki e zemren e dikujt pe gzon

Prind i pavertet po dej tash um rriti
Fjal t'omla m'tha e kurr sum bertiti
Jetoj si nje mbret si bab i vertet per mu
Ni njeri qe e kom n'zemer ni njeri qe shum edu

Ndur t'huja u rrita po kurgjo nuk um mungojke
Nje bab edhe nje nan t'huj qe per mu u sakrifikojke
Kurgjo nuk mohojshin dashnin ma ofrojshin
Mperqafojshin e qdo t'mir n'ket jet ma Dhurojshin

Ref..(2x)don m1no
une e dii shum mir qe tere juve ju kom ngat tere jeten time o prind e mii

Rap:3 Bardhy

Vazhdova u rrita i njejt si kejt fmija
Mu Weq per interes Mka dasht Shoqnia
Tanat t mirat e botes un i pata
Edhe pse kanier n' zemer bab e nan i vrajta

Po apet um majten e shum um kshillun
Shum premtime qe mi dhan ata mi plotsun
Kanier me do sene qe un i bojsha
Me do sene t'kqija baben e shkatrojsha

Kaniher me probleme edhe i largojsha
Me do probleme t'kqija qe shum i lendojsha
Po prap se prap n'krah gjithmon i kom pas
Do premtime qe jav dhash mo su ktheva te mas

Qdo sen qe um thojshin u nalsha e i ngojsha
Do fjalt shum t mira qe me zemer i marsha
Ja nisa mu permisu edhe n shkoll me shku
U bona djal i mir bab e nan tu i ngu

Ref..(2x)Don m1no
une e dii shum mir qe tere juve ju kom ngat tere jeten time o prind e mii


Ky tekst u dërgua nga ladiKthetrat
Publikimi: 16/02/2009


Kthetrat - Bab E Non Sikurt T'vertet
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bab E Non Sikurt T'vertet".
3. Video është e këngës "Bab E Non Sikurt T'vertet", por nuk këndohet nga Kthetrat.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Kthetrat:


Komente 0