Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kujtim Prodani - Kujtimet E Studentit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kujtimet E Studentit".
3. Video është e këngës "Kujtimet E Studentit", por nuk këndohet nga Kujtim Prodani.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Kujtim Prodani - Kujtimet E Studentit  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.10"

Komente

Asnjë Koment

10/06/2016

2016-06-10T06:40:10+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kujtimet E Studentit" kënduar nga Kujtim Prodani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Kujtim Prodani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Mariza Ikonomi - Kujtimet E Studentit

Nje dite ne banka o mike
Dy emra i gdhendem dikur
Po ti nuk e di si me ike
Ndaj vura ne zemer nje gure

Dashuria e pare nuk harrohet
Degjo kete fjale qe trondit
Vec mali me mal nuk takohet
Por njerezit takohen nje dite

Ne u ndame ne eresire
Jeta ndarje ka
Por se zemra lamtumire
Zemres nuk i tha

U ndame nga shkolla mban mend
Po ne nuk u ndame perjete
Ndaj tjeter s’e zu vendin tend
Te dyte dashuri s’mund te kete

Anita Take - Kujtimet E Studentit

një ditë në bankë o mike
dy emra i gdhëndëm dikur
po ti nuk e di si më ike
ndaj vura në zëmër një gur

dashuria e parë nuk harrohet
degjoje këtë fjalë që trondit
veç mali me mal nuk takohet
por njerëzit takohen një ditë

ne u ndamë në errësirë
jeta ndarje ka
por si zëmra lamtumirë
zëmrës nuk i tha

u ndamë nga shkolla, mban mënd
por ne nuk u ndamë përjetë
ndaj tjetër se zu vëndin tënd
të dytë dashuri s'mund të ketë
Më Shumë Këngë Nga Kujtim Prodani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë