A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Kujtim Shehu - Mos Harroni Babe E None


Nuk ka akoma asnjë votë


31/12/2008

2008-12-31T00:00:00

Këngë e Albumit:

Maratona E Kenges Popullore Qytetare Shqiptare (Vol.1)


SI PER BABEN DHE PER NONEN
NUK I GJEN NE GJITHE DYNJONE
MOS HARO SE T'KA BO KOKEN
E QUMESHT GJINI TE KA DHONE

FORT E OMEL OSHT DASHNIA
PSE S'E BON QEJFIN QEDER
NONA BABA T'PRET TE SHPIA
E I KE BO CUNO ZEHERR
refreni
MOS HARONI SI KANE THONE
DHE SIKUR TE BOHESH MRET
S'TE THOT GOJA BABE E NONE
KUR TI DUSH S'KE PER TI GJET

AMON C'I MARTOKE CUNAT
SI U BO KJO PUNA SOT
NONE E BABEN I HAROKE
E NUSJA E RE U DASHKA FORT

VALLE SIKUR ME VRA NJI GISHT
DO FILLOSH PER ME U QA
SI PERHERA KE MI THIRE
OF MOJ NONE SA JOM VRA
teksteshqip.com © 2007 - 2018