A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Kygo
  • Vendlindja:
  • Singapore 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 11 Shtator 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Nuk ka akoma asnjë votë

Kygo është këngëtar i huaj i njohur. Kyrre Gørvell-Dahll, i njohur me pseudonimin Kygo, është një pianist, DJ dhe producent norvegjez. Është i njohur për remixin e tij të këngës "Younger", që është dëgjuar 15,8 miliona herë në SoundCloud dhe rreth 40 miliona herë në YouTube. Remixi hyri në Top 40 Rumune dhe ajo ka mbetur aty për 14 javë, duke arritur vëndin e dytë më 3 qërshor 2014. Kygo ka arritur më shumë se 80 miliona shikime ne dy accountet e tij SoundCloud dhe YouTube. Pas zbulimit të tij në 2014, këngëtari i Coldplay Chris Martin i kërkoi të realizonte një remix për këngën e tij "Midnight". Ai nënshkroi një kontratë me Sony Music në 2015 dhe filloj të publikonte video të këngëve të tij në kanalin e tij "KygoOfficialVEVO" dhe video e parë që karikoj qe Firestone me Conrad Sewell që arriti me njëherë një reagim pozitiv dhe u çertifikua nga VEVO. Hyri dhe në vëndin e parë në Norvegji dhe të katërt në Itali; Kygo ka marrë pjesë dhe në MTV Music Awards 2015 dhe fitoj titullin si artisti më i mirë Norvegjesë.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019