Më mbaj mend (për 1 muaj)

L-Patriot
  • Emri i Vërtetë:
  • Lekë Nikolla
  • Vendlindja:
  •  
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  8
Këndon kryesisht: hip-hop

L-Patriot është këngëtar i njohur. Lekë Nikolla, i cili ndryshe quhet edhe si “L-Patriot”, është bërë mjaft i kërkuar sidomos nga bashkatdhetarët tanë në Zvicër dhe gjithë diasporën. Ben rap bashk me vellain e tij 3pi-G. Reperi gjakovar, i cili jeton në Bazel të Zvicrës, ishte i ftuar edhe nga “Unikkatil” të këndojë në koncertin e tij, të cilin e mbajti në Fribourg. Ka kenduar me disa kengetare te njohur si Kobra, Master max etj. L-Patriot eshte ne grupin TBA.

Në vitin 2010, L-Patriot publikon albumin "Qëllimin E Arrita".

Më datë 7 Shtator 2013, L-Patriot publikon videoklipin "Fuck Illuminati".

Më datë 27 Nëntor 2013, L-Patriot publikon videoklipin "Votat E Humbura". Videoklipi u prodhua nga Red World Production.

Më datë 12 Korrik 2015, L-Patriot publikon videoklipin "Hard".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  beti111  

Komente

Asnjë Koment

Kanali

Youtube

Shto profile

të tjera


Komente 0