A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Landi Roko
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  45
Këndon kryesisht: etno

Landi Roko është këngëtar i njohur. Është një ndër këngëtarët më të kërkuar në ambientet me muzikë live dhe muzika e tij pëlqehet nga grupmosha të ndryshme. Jeta e artistit është gjithnjë e lidhur me avionin pasi ka kërkesa nga të katër anët e botës ku ka shqiptarë.

Më datë 8 Shtator 2010, Landi Roko publikon videoklipin "Dashurova Nje Hyjneshe". Videoklipi u prodhua nga Shqipja Master.

Më datë 17 Qershor 2013, Landi Roko publikon videoklipin "Kalendari". Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 16 Tetor 2014, Landi Roko publikon videoklipin "O Jetë Sa Shumë Të Dua".

Më datë 3 Qershor 2015, Landi Roko & Elton Suti publikojnë videoklipin "A Le Le S'ka". Videoklipi u prodhua nga Gold Productions.

Më datë 27 Tetor 2016, Landi Roko & Artur Qerimi publikojnë videoklipin "Mbreteresha Ime".

Më datë 29 Dhjetor 2016, Landi Roko publikon videoklipin "Nuk Te Dua". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici.

Më datë 1 Janar 2017, Landi Roko publikon videoklipin "Gjigandja Ime". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Eri Qerimi.

Më datë 6 Janar 2017, Franci Sula & Landi Roko publikojnë videoklipin "Krem Karamel", në bashkëpunim me Naldi. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani.

Më datë 9 Janar 2017, Vilzana Parubi & Landi Roko publikojnë videoklipin "Te Dy", në bashkëpunim me Dj Olsi. Muzika e këngës u punua nga Alsked Rrenja, teksti u shkrua nga Sebastiana Brecani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Festim Gici.

Më datë 20 Janar 2017, Landi Roko & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Tirona". Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi.

Më datë 21 Janar 2017, Landi Roko & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Escobar". Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi.

Më datë 23 Janar 2017, Landi Roko & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Jetim". Muzika e këngës u punua nga Ilir Tironsi.

Më datë 25 Janar 2017, Landi Roko & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Qerami Jeta". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici.

Më datë 20 Mars 2017, Eri Qerimi, Fatmir Sula, Murat Nazifi, Landi Roko & Mandi Nishtulla publikojnë videoklipin "Santi". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho, teksti u shkrua nga Dritan Shtylla.

Më datë 27 Maj 2017, Mandi publikon videoklipin "3 Femije Bekoi Zoti", në bashkëpunim me Eri Qerimi, Landi Roko & Murat Nazifi. Muzika e këngës u punua nga vetë Mandi. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 2 Korrik 2017, Landi Roko publikon videoklipin "Tingujt E Dashnise", në bashkëpunim me Dona Spahiu. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho. Videoklipi u prodhua nga Swart Production.

Më datë 19 Shkurt 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Nuk Mundem". Muzika e këngës u punua nga Keli Shikut.

Më datë 1 Prill 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Ata Xhelozojne", në bashkëpunim me Naldi. Teksti u shkrua nga Dritan Shtylla.

Më datë 14 Korrik 2018, Mandi, Murat Nazifi, Landi Roko, Ilir Tironsi & Taulant Vasili publikojnë videoklipin "Kristi". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Keli Shikut, teksti u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 18 Korrik 2018, Naldi publikon videoklipin "T'fala Nga Lali", në bashkëpunim me Landi Roko. Muzika e këngës u punua nga vetë Naldi, teksti u shkrua nga vetë Naldi.

Më datë 23 Korrik 2018, Mandi, Eri, Fatmiri, Landi, Murati & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Suhejli". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho.

Më datë 9 Gusht 2018, Natti Daja publikon videoklipin "Se Di A M'don", në bashkëpunim me Landi Rokon.

Më datë 20 Shtator 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Instagrami", në bashkëpunim me Ilir Tironsi. Muzika e këngës u punua nga Festim Gici, Emrah Xhixho, teksti u shkrua nga Olsi Celmeta.

Më datë 23 Nëntor 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Çfare Do Prej Meje". Teksti i këngës u shkrua nga Dritan Shtylla, ndërsa orkestrimi u punua nga Samuel Kodra.

Më datë 7 Dhjetor 2018, Petrit Vullkani publikon videoklipin "Ta Puci Buzen Lali", në bashkëpunim me Landi Roko & XOXO. Teksti i këngës u shkrua nga XOXO. Videoklipi u prodhua nga Chill Pro, ndërsa produksioni audio u realizua nga XOXO.

Më datë 18 Dhjetor 2018, Eri Qerimi, Landi Roko, Adi Sybardhi & Ilir Tironsi publikojnë videoklipin "Maisjo". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici & Keli Shikut, teksti u shkrua nga Olsi Celmeta, ndërsa për orkestrimin u kujdes Festim Gici & Keli Shikut.

Më datë 24 Dhjetor 2018, Landi Roko publikon videoklipin "Kallet", në bashkëpunim me Ladi Toskën. Muzika e këngës u punua nga Samuel Kodra.

Më datë 5 Janar 2019, Muharrem Ahmeti, Mandi, Eri Qerimi & Landi Roko publikojnë videoklipin "Viti Ri Gon Kalaja". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, teksti u shkrua nga Gezim Mneri, ndërsa për orkestrimin u kujdes Albert Sula.

Më datë 22 Mars 2019, Landi Roko publikon videoklipin "Nani Nani". Muzika e këngës u punua nga Albert Sula, ndërsa teksti u shkrua nga Dritan Shtylla.

Më datë 1 Maj 2019, Landi Roko publikon videoklipin "Dashuri E Falur". Muzika e këngës u punua nga Festim Gici & Keli Shikut, ndërsa teksti u shkrua nga Dritan Shtylla.

Më datë 20 Qershor 2019, Landi Roko publikon videoklipin "Nazelie", në bashkëpunim me Ilir Tironsin. Muzika e këngës u punua nga Denis Gici, ndërsa teksti u shkrua nga Naldi.

Më datë 12 Korrik 2019, Eri Qerimi publikon videoklipin "Gangsta", në bashkëpunim me Landi Rokon. Muzika dhe orkestrimi i këngës janë punuar nga Albert Sula.

Më datë 5 Shtator 2019, Landi Roko publikon videoklipin "Si Qershi", në bashkëpunim me Mandin. Teksti i këngës u shkrua nga Mandi.

Ilir Tironsi, Mandi & Landi Roko kanë njoftuar se do publikojnë së shpejti videoklipin "Moj Dashni".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019