Lannex
Lannex
Lannex
 • Emri i vërtetë:
 • Hekuran Mazreku
 • Vendlindja:
 • Malishevë
 • Jeton në
 • Francë
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 19 Tetor 1998
 • Horoskopi:
 • ♎ Peshorja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Lannex është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Lannex është një këngëtar i mirnjohur nga Malisheva i cili jeton dhe vepron në Lyon të Francës. Emri i tij i vërtet është Hekuran Mazreku dhe ka vite qe ai merret me shkrimin e këngëve dhe publikimin e tyre te cilat i sollen suksese dhe u be i njohur si këngëtar me kenge dashurie e disa edhe ritmike. Disa nga këngët e tij më të njohura jan: "Trëndafili jem", "Pse", "A të mungoj", "Më vret malli" etj.

Më datë 10 Janar 2017, Lannex publikon videoklipin "A Te Mungoj".

Më datë 17 Gusht 2017, Lannex publikon videoklipin "Ani Baby".

Më datë 7 Nëntor 2017, Emir publikon videoklipin "Melek", në bashkëpunim me Lannex.

Më datë 5 Korrik 2018, Lannex publikon videoklipin "Faji".

Më datë 1 Gusht 2018, Lannex publikon videoklipin "Valixhet".

Më datë 18 Gusht 2018, Lannex publikon videoklipin "Lule Me Therrë".

Më datë 29 Shtator 2018, Lannex publikon videoklipin "Hije", në bashkëpunim me Emir.

Më datë 15 Mars 2019, Lannex publikon videoklipin "Pa Ndjenja".

Më datë 19 Qershor 2019, Lannex publikon videoklipin "Edhe Sot".

Më datë 25 Prill 2020, Lannex publikon videoklipin "Mon Amour". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 14 Maj 2020, Dichy & Lannex publikojnë videoklipin "Bye Bye".

Më datë 17 Korrik 2020, Lannex publikon videoklipin "Aje Normal". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 1 Gusht 2020, Lannex publikon videoklipin "Ke Gabu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 4 Shtator 2020, Lannex publikon videoklipin "Ma Jolie". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 10 Tetor 2020, Lannex publikon videoklipin "Krenaria".

Më datë 12 Dhjetor 2020, Lannex publikon videoklipin "Rakia". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 31 Janar 2021, Lannex publikon videoklipin "Vitet". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 13 Mars 2021, Lannex publikon videoklipin "Loco". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 1 Maj 2021, Lannex publikon videoklipin "Inati". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 21 Qershor 2021, Lannex publikon videoklipin "Bonbon". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 17 Korrik 2021, Lannex publikon videoklipin "Rrena".

Më datë 15 Tetor 2021, Lannex publikon videoklipin "Harroje". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 22 Dhjetor 2021, Lannex publikon videoklipin "Désolé". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 2 Mars 2022, Lannex publikon videoklipin "Pranga". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Lannex.

Më datë 25 Mars 2022, Erina & Lannex publikojnë videoklipin "I Saj". Muzika e këngës u punua nga Big Deal Records, Lum Dakaj & Lannex, ndërsa teksti u shkrua nga Lum Dakaj & Lannex. Videoklipi u prodhua nga Sekuencë, ndërsa produksioni audio u realizua nga Big Deal Records.

Më datë 6 Korrik 2022, Lannex publikon videoklipin "Veq Ti". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 12 Gusht 2022, Lannex publikon videoklipin "Ich Liebe Dich". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 21 Shtator 2022, Lannex publikon videoklipin "Sa Net". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 26 Nëntor 2022, Lannex publikon videoklipin "Kurr S'u Nala". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 13 Janar 2023, Lannex publikon videoklipin "A Thu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 3 Maj 2023, Lannex publikon videoklipin "Ta Fala". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 14 Korrik 2023, Lannex publikon videoklipin "Sytë E Tu". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

Më datë 14 Tetor 2023, Lannex publikon videoklipin "Te Ti". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Lannex.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 28