Më mbaj mend (për 1 muaj)

Lannex - Lutem Per Ty  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  5

Komente

Asnjë Koment

18/10/2014

2014-10-18T16:37:36+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lutem Per Ty" kënduar nga Lannex.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Lannex i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Lavdim Zymberi - Lutem Per Ty

Pa ty hëna nuk po ndriqon
Pa ty djelli nuk po rrezon
Dua me ty une qe të jam të
Kam shpirt ojë zemer edhe të kam gjan

Lutem Lutem Lutem unë per ty
Edhe ni her ojë zemer unë me
Të pa me sy Lutem Lutem e Lus
Perendin edhe niher ojë zemer
Ne dy bashk të rrim.

Pa ty netet nuk po kalojn
Pa ty ditet nuk po shkojn
Dua me t.pas afër për gjithmon
Buzët e tua të ëmbla ti Shijoj.

Lutem Lutem Lutem unë për ty
Edhe ni her ojë zemer unë
Me të pa me sy Lutem Lutem
E Lus perendin edhe ni her ojë
Zemer ne dy bashk të rrim.

Sabri Fejzullahu - Lutem Per Ty

Krejt dynjaja paten thon,
Per mu, e per ty
Ku me pas nje dashuri
o si ata dy...

E sot veten po e pyes :
Ku eshte more Zot,
a thu a mendon per mu
qe po mbytem n'lot ??

E sot veten po e pyes :
Ku eshte more Zot,
a thu a mendon per mu
qe po mbytem n'lot ??

Po lutem per ty,
po lutem per veten
askush si ne te dy
mos ta kaloje jeten !!

Po lutem per ty,
po lutem per veten
askush si ne te dy
kurre mos ta kete jeten..

- Nuk ka ndarje qe nuk dhemb,
ndarje qe nuk dhemb...
Vendin tend askush s'e zen,
.. jo askush se zen..

A thu a mendon per mu ?
qe po mbytem n'lote..
Kerkoj falje s'a t jem gjalle
zemra din me fale..

A thu a mendon per mu ?
qe po mbytem n'lote..
Kerkoj falje s'a t jem gjalle
zemra din me fale..

Po lutem per ty,
po lutem per veten
askush si ne te dy
mos ta kaloje jeten !!

Po lutem per ty,
po lutem per veten
askush si ne te dy
kurre mos ta kete jeten..

Albina Jahjaga - Lutem Per Ty

Sa shum vite shkuan u varguan ike pa fjal e pa nishan vehten e mashtroi dhe genjej vetem shpresa te gjall po me mban.
Nuk te nemi jo ste mallkoj se te deshta me mish e shpirt s ekam prit se dot vjen ajo dite qe te ikesh si tinzar pa lamtumir.
Qaj per ty lutem per ty falja zot mekatet o qaj per ty lutem per bindi veten se me do.
Ndoshta do te vjen ajo dit te lodhesh nga bredhja dashurit te bjen ne dor ndonje leter te kujtohet dhe mikja jote evjeter,
nuk te nemi jo ste mallkoj se te deshta me mish e shpirt se kam prit s edot vjen ajo dite qe te ikesh si tinzar pa lamtumir.
qaj per ty lutem per ty falja zot mekatet o qaj per ty lutem per ty bindi veten s e me do.
Më Shumë Këngë Nga Lannex:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet