Lantistar
Lantistar
Lantistar
 • Emri i Vërtetë:
 • Taulant Arllati
 • Vendlindja
 • Prizren
 • Jeton në
 • Kosovë
 • Mosha:
 • 31 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 6 Nentor 1991
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♏ Akrepi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: hip-hop
Lantistar është këngëtar i njohur. Emri i vertet i kengetarit "LANTISTAR" eshte Taulant Arllati. Karieren ne muzike e ka filluar ne vitin 2009.

Ne vitin 2012 ka lansuar kengen "SUN TTHIRRI JET" ku dhe e gjeti suksesin e tij me 500,000 klikime. Me pas ka lansuar kengen "LAMTUMIR", e cila gjithashtu arriti 500,000 klikime.

Më datë 12 Nëntor 2015, Lantistar publikon videoklipin "Sun T'thirri Jet".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0