Live Video

Top 200

Laura Nezha - Jo S'e Di  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  265

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

24/10/2011

2011-10-24T21:07:28

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2011


Dashuria nën emrin tënd
në zemrën time një mur gdhend
historit që nga pas lën gjurmë
akoma pa filluar shumë shpejt marrin fund
Se une do ta doja një jete me ty
ditën e martesës të më shoqëroje ti
sa e ëndërroja, ëndërroja cdo natë,
ti më bëre t'ndihem vajza më me fat.

Dhe dikur stuhit filluan, gjithcka gjetën, shkatërruan
e pambrojtur ishte kjo dashuri
një dashuri që kurrë s'jetuam une e ti
Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkëlqej
por dita neser pa ty do me gjej
jo se kuptoj, une se kuptoj
jetës t'ime nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirë, lamtumirë
Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumirë, lamtumirë

Dashuria nën emrin tënd
në zemrën time një mur Gdhend
historit qe nga pas lën gjurmë
akoma pa filluar shumë shpejt marrin fund
Se une do të jepja gjithcka për ty
ndryshe do veproja, nese do ta doje ti
Sa shumë lotë, sa shumë gabime
Kërkoj dhe një mundësi, zemra ime..

Ka nje fund, po ka dhe rikthim
disa gjëra thjesht s'kan shpjegim
E kuptoj se mbaroj për ty
vështirë t'pranoj se kurrë s'do jemi ne të dy

Pas cdo stuhie prap dielli do t'shkëlqej
por dita neser pa ty do më gjej
jo se kuptoj, un se kuptoj
jetës time nga t'ja filloj

Ref: Jo, se di. Jo, se di.
S'te them dot lamtumire, lamtumire
Jo, se di. Jo, se di.
S'të them dot lamtumirë, lamtumirë


Ky tekst u dërgua nga Venera   teutadk   endritaKartolina (1)

2017-11-24 20:58:04
Dashuria nën emrin tënd
në zemrën time një mur gdhend
historit që nga pas lën gjurmë
akoma pa filluar shumë
shpejt marrin fund

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Laura Nezha: